اخبار شهرداری

جلسه گفتمان شبکه توسعه اجتماعی

این جلسه با حضور شهردار و شورای اسلامی شهر گوجان، جناب آقای اسدی دبیر انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی، سیدمسلم حسینی مدیرمرکز خدمات بازار اعضاء و تسهیلگران جهانبازی و احمدی در ساختمان شورای اسلامی شهر گوجان در تاریخ ۱/۳/۱۳۹۷ برگزار گردید.

جلسه گفتمان شبکه توسعه اجتماعی شهر گوجان

در این جلسه دبیر انجمن با تشریح اهم فعالیت های شبکه توسعه اجتماعی رسالت، برظرفیت های شهر گوجان در راستای توسعه فرهنگ قرض الحسنه و همیاری اجتماعی تأکید نمود و به این نکته اشاره کرد که یکی از معظلات اصلی کشور که باعث بروز مشکلاتی همچون بیکاری شده، عدم توجه به فرهنگ قرض الحسنه است. وی در ادامه صحبت های خود به ارتباط بسیار نزدیک افراد جامعه در چند دهه قبل اشاره کرد و عنوان کرد که همیاری اجتماعی با مرور زمان بسیار کمررنگ شده است.

وی هدف تشکیل کانون ها را ارتباط بیشتر اعضاء عنوان نمود. در ادامه ایشان به توسعه فرهنگ کارآفرینی در کانون های کاروزندگی اشاره کرد و ذکر نمود که یکی از هدف های مجموعه ایجاد مشاغل خرد و خانگی در روستاها و شهرهای کوچک است. وی با معرفی دقیق وظایف اعضا در کانون به وظایف راهبر و راهنما اشاره کرد.

در ادامه سیدمسلم حسینی با معرفی مرکز خدمات بازار اعضا، به این مسئله اشاره کرد که اعضاء کانون ها از لحاظ تهیه لوازم خانگی و… به صورت تسهیلات بی بهره یا کم بهره نیز برخوردارند.

در انتها با استقبال شهردار و شورای شهر، هماهنگ گردید که با برگزاری جلسات داخلی، راهبر و راهنما معرفی گردیده و کانون شهرگوجان تشکیل گردد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا